28 Şubat 2015

2015 dekorasyonda kitaplık tercihleri

Her yıl değişen bir modası bulunan kitaplık modelleri, 2015 yılı içinde de yine farklı modelleri ile göz doldurmaktadır. 2015 dekorasyonda kitaplık tercihleri çoğu kişi için sadece dekoratif olmaktan farklı bir alan yaratacaktır.

2015 dekorasyonda kitaplık tercihleri

Her yıl değişen bir modası bulunan kitaplık modelleri, 2015 yılı içinde de yine farklı modelleri ile göz doldurmaktadır. 2015 dekorasyonda kitaplık tercihleri çoğu kişi için sadece dekoratif olmaktan farklı bir alan yaratacaktır. Kullanılan mobilyanın malzemesi ve renk uyumu olduğu kadar sıra dışı olması da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yerden yüksek ve sadece duvara monte edilen kitaplık modelleri bu alanda birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Evinde küçük bir kütüphane oluşturmak isteyenler ise genellikle 80’ lerin vazgeçilmez modeli olan duvara çaprazlama ve boydan boya kaplamalı kitaplık modellerini tercih etmektedir.

2015 dekorasyonda kitaplık tercihleri, ihtiyaç dışında tamamen dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır. Raf düzenine rahatlık getiren ve çaprazlama bir şeklide rahat kullanım sağlayan modeller ise genellikle kitaplara zarar vermeyecek şekilde konuşlanmaktadır. Okuma tutkunları için gerekli olan kitaplık modelleri kimi zaman yaşam ünitesi adı verilen televizyon sehpalarının da bünyesinde kendini göstermektedir. Kitaplık seçerken diğer önemli unsur ise kaliteli malzemeden oluşmasıdır. Bu noktada kitapların zarar görmesi gibi bir durum söz konusu olmaktadır.

2015 dekorasyonda kitaplık tercihleri, görünüş olarak tam karşılıklı koridor boyunca uzanan ahşap modellerden de oluşmaktadır. Bu modeller kütüphane koridorlarında geziniyor hissi yaratacaktır. Aynı zamanda modern bir çizgi yakalamak istemeyenlerin ise düz modelleri de tercih ettikleri görülmektedir. Ancak 2015 yılı içinde renkli raflara sahip olan kitaplık modelleri görsel olarak oldukça şık bir duruş sergilemektedir.

2015 dekorasyonda kitaplık tercihleri

Bir önceki yazımız olan Ev dekorasyonunda renk seçimi başlıklı makalemizde Ev dekorasyonunda renk seçimi, ev dekorasyonunda renk seçimi forum ve ev dekorasyonunda renk seçimi nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ