2015 Mutfak Dolabı Modelleri

Yaşam alanlarının en sık kullanılan ve aslında en keyifli zaman geçirilen yeridir mutfaklar. Özellikle kadınlar için bir başka önemlidir. Gün içerisinde en yoğun vakit geçirilen mutfaklar hem göze hem de kullanışa hitap etmek durumundadır.

Mutfağın en gerekli demirbaşı hiç tartışmasız mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolabı modelleri eskiye nazaran daha kullanışlı ve daha geniş olarak dizayn ediliyor. Mutfağın genel dekorasyonunda bütünlük sağlanması için buzdolabı, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalarda dolapların içerisine alınıyor. Bu sayede renkte ve kullanılan malzemedeki farklılık ortadan kaldırılıyor. Mutfak dolapları dizayn edilirken tezgah ile uyumlu renklerde olmasına dikkat ediliyor. Geçmiş yıllarda sınırlı sayıda mermer rengi nedeni ile bu uyum yakalanamazken şimdilerde sık kullanılan renkli granitler sayesinde bir bütünlük sağlanabiliyor. Geniş mutfaklarda 2015 mutfak dolabı modelleri daha fazla seçenek imkanı sağlıyor. Ancak dar mutfaklarda daha kısıtlı alan nedeni ile seçenekler daha kısıtlı oluyor. Küçük mutfaklarda renk seçenekleri genel olarak alanı geniş göstermek için açık renklerde tercih edilirken, geniş mutfaklarda böyle bir kısıtlama yok. Çift renkli dolaplar 2015 yılının en göze çarpan mutfak dolabı modelleri oluyor. Bunun yanı sıra parlak bir görünüm sağlayan lake dolap kapakları oldukça sık uygulanıyor.

2015 Mutfak dolabı modelleri eskiye nazaran daha geniş ve döner vaziyette tüm mutfağı sarıyor. Daha geniş kullanım alanı sağlayan bu dizayn sayesinde mutfağın kullanımı daha işlevsel hale dönüşüyor. Tezgahın sağında veya solunda yer alan evyeler cam önlerinde veya tam ortaya alınıyor. Bu sayede pişirme ve yıkama alanı birbirine yakın tutuluyor. Dolapla uyumlu döşenen karolar veya fayanslar da çok göz alıcı tasarımlara imza atıyor 2015 yılında. Aynayı andıran parlak yüzeylerinin güzelliğini öne çıkartmak için üst dolapların alt kısmına led ışıklandırmalar yerleştiriliyor. Mutlu yemeklerin pişirildiği ve sunulduğu mutfakların 2015 yılı modelleri adeta ışıldıyor.

2015 Mutfak Dolabı Modelleri

Bir önceki yazımız olan 2015 mutfak masaları modelleri başlıklı makalemizde cam mutfak masaları, modern mutfak masaları ve mutfak masa modelleri 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar