Banyolarda hamam modası

Banyolarda hamam modası

Osmanlıdan günümüze popülaritesi asla sona ermeyen hamam, şimdiki evlerde tekrardan kullanılmaya başladı. Özellikle de Osmanlı esintisini evinde yaşatmak isteyenler şimdilerde hamam modasını evinde yaşatmak için birbirinden farklı ayrıntıları kullanıyor. Bu ayrıntılardan en sık bilineni ise peştamallar, takunyalar ve bakır taslar. Banyo baştan aşağıya değiştirilemese bile yapılacak küçük dokunuşlar ile istenilen hava yakalanabilir.

Bunun için de küçük bir araştırma yapmak yeterli olacaktır. O dönemin esintisini yaşatan her türlü parçanın banyoya konulması, bulunulan yerin havasının bir anda değişmesini sağlayacaktır. Günümüzde banyo aksesuarları satan birçok yerde bu modanın en güzel örnekleri yer almaktadır, insanların yapması gereken tek şey ise bu kadar çeşit arasından arzu edilen tercihi yapmak.

Bir önceki yazımız olan Banyo için dekoratif öneriler başlıklı makalemizde banyo dekorasyonu, banyo dekorasyonu modeller ve banyo dekorasyonu önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


  • canlı tv izle 26.02.2014

    gerçekten teknoloji geliştikçe müthiş fikirler doguyor evin içinde hamam olması çok fantastik güzel makale tşkler emeği geçenlere.

  • forklift ehliyeti 13.09.2014

    Yeni dönemde osmanlı cizgileri hayatımızın bir çok noktası için geri geldi diyebiliriz. Banyolarda bu noktalardan bir tanesi, Osmanlıda hamam kültürü başlı başına hakkında cilt cilt kitaplar yazılabilecek geniş bir konu. Hatta rivayet odur ki osmanlı orduları sefere çıktıklarında yanlarında büyük çadırlarla oluşturulan seyyar hamamlarını da götürürlerdi.

Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar