Eskiyen eşyalar üzerinde yapılabilecek yenilikler

Eskiyen eşyalar üzerinde yapılabilecek yenilikler

 

Evinizdeki eskiyen eşyalardan sıkıldıysanız bu eşyalar üzerinde değişiklikler yaparak şık ve yeni bir ev dekorasyonu sahibi olabilirsiniz.

Mobilyalar üzerinde değişiklik yapmada ilk akla gelen kumaş değişikliğidir. Kumaşlarınızı bütçenizi fazla kasmadan değiştirebilirsiniz. Kumaşı yırtılmış veya zarar görmüş koltuklar kaplatılarak yeni bir görünüme sahip olunabilir. Bu değişiklik mobilyalarınıza modern bir görünüm ve yenilik katacaktır.

Mobilyalarınız ahşap masifse kesinlikle yenilik katmak için boyamanızı tavsiye ederim. İhtiyacınız olan malzemeler ufak bir bütçe ile alınabilir. Yapacağınız ilk işlem mobilya yüzeyini pürüzsüz hale getirene kadar zımparalamak. Sonra temiz bir şekilde bez yardımıyla boyama işlemini tamamlayın. Son olarak vernik ile boyanızı daha koruyucu ve şık bir hale getirebilirsiniz.

Evinizde boyanabilecek her eşyada renk değişikliği yaparak yepyeni bir görünüme sahip olabilirsiniz. Örnek verecek olursak sandalye, giysi dolapları veya abajur. Renk değişikliği sizde evinizle alakalı illaki bir fikre yol açmıştır. Gelelim sonrasında yapacağımız işlere. Eşyaların rengini değiştirmekle kalmayıp ufak dokunuşlarla farklı görünümlere sahip olabiliriz. Örneğin klasik bir abajuru modern bir hale getirebiliriz. Ahşap sandalyelerinizi neon renklerle zigzag şeklinde ufak dokunuşlar yaparak farklı görünümler elde edebiliriz.

Evinizde yapacağınız en basit işlem sandalye ve minderleri kaplamaktır. Bu işlem zor ve işkenceli gelsede aslında yapacağınız en basit dokunuştur. Yapacağınız işlemler basitçe şöyledir. İlk olarak eski minderleri sökün ve kumaşları çıkartın. Yeni kumaşları bu ölçüleri dikkate alarak kesin. Yeni kumaşı sabitleyip, dekoratif vidalar yardımıyla yeni sandalyenize kavuşun.

Bir önceki yazımız olan Haftasonu için küçük dekorasyon fikirleri başlıklı makalemizde dekorasyon, dekorasyon fikirleri ve dekorasyon fikirleri blog hakkında bilgiler verilmektedir.




Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar