Ev dekorasyonunda renk seçimi

Ev dekorasyonunda renk seçimi için öncelikle evinize genel bir bakış yapmanız gerekecektir. Evinizin alanını mutlaka göz önünde bulundurarak hareket etmeniz yeterli olacaktır. Açık renklerin mekânı geniş gösterdiğini düşünerek küçük olan evinizi daha geniş gösterebilirsiniz. Aynı zamanda açık ve canlı renklerin kişilerin dikkatini ilk çeken yerler olduğunu da söylemek gerekir. Renk seçimi yaparken duvarlarınızdan mobilyalarınıza kadar her türlü uyumu bir arada düşünerek hareket etmeniz gerekecektir. İnsan psikolojisi aykırı olan renklere karşı direk uyarı halinde olacağı için bir uyumunda rahatlıkla yakalanacağını söylemek gerekir.

Ev dekorasyonunda renk seçimi için kişilerin kendi istekleri ve renk uyumları da önemli olmaktadır. Bazı renklerin ciddiyet çağıran bir ilişkisinin bulunmasının yanı sıra bazılarının da neşe konusunda yüksek bir enerjilerinin olduğunu söylemek gerekecektir. Bu nedenle renklerin dilinden anlamak evinizde rahat bir seçimin yapılmasını sağlayacaktır. Evinizin duvar renklerini tercih ederken farklılıklar yaratabilirsiniz. Bir odanın tüm renginin aynı olmasının yerine TV arkasının renginin farklı, diğer kalan tüm duvarların renginin de daha farklı olmasını tercih edebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda renk seçimi konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığınız zaman bu konu hakkında evinizin genel renk tonlamalarına da dikkat etmeniz gerekecektir. Bu noktada seçmiş olduğunuz eşyalara perde ve halı da dâhil olmak üzere tümünde renk uyumunu yakalamanız gerekecektir. Pencere iç yüzeylerinde ve kolonlarda yeni renklere vererek küçük ayrıntılarda hâkim bir dekorasyonda yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda renk seçimi

Bir önceki yazımız olan Koltuk döşeme modelleri 2015 başlıklı makalemizde koltuk döşeme, koltuk kaplama ve koltuk takımları hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar