25 Aralık 2013

Evinizde kitap okuma köşesi oluşturabilirsiniz

Evinizde kullanılmayan alanları size vereceğimiz yaratıcı fikirler sayesinde keyifli ve sevimli kitap okuma köşelerine dönüştürün.

Evinizde kitap okuma köşesi oluşturabilirsiniz

Evinizde kitap okuma köşesi oluşturabilirsiniz

Evinizde kullanılmayan alanları size vereceğimiz yaratıcı fikirler sayesinde keyifli ve sevimli kitap okuma köşelerine dönüştürün. Hayalinizdeki kitap okuma alanını en ekonomik bir biçimde gerçekleştirmek sizin elinizde.

Eğer evinizin duvarı veya 2 kolon arasında kalan alan size ekstradan bir alan sunuyorsa minder ve yastıkları kullanarak oraları kitap okuma alanı için ayırabilirsiniz.

Yatak odalarınızda pencere önünde oturma köşesi yaratmak için tek yapacağınız şey hayal etmek. Ardından bunu gerçekliğe yansıtarak hayallerinizi yaşayabilirsiniz. Hatta oturmak için yapacağınız yerlerin altına saklama bölümleri veya çekmeceler yaparak köşenizi daha da kullanışlı yapabilirsiniz.

Yaratıcı ve işlevsel bir şekilde dekore edilmiş bir pencere önü oturma köşesi gün boyu orada keyifli vakitler geçirmenizi sağlayabilir.

Oturma köşeniz evinizin neresinde olursa olsun bir tema üzerine kurulu fikirler çerçevesinde oluşturulmalı. Zevk sahibi biriyseniz özel şeylere gerek yok. Sadece renkler ve aydınlatma yeterli olacaktır. Çok fazla eşya ile doldurup gözlerinizi yormayın.

Eğer mutfağınız güneş alıyorsa, altı saklama ünitesi üstü ise bank biçimindeki oturma köşesi, hem yemek yaparken arkadaşlarınızın gelip oturarak sizinle sohbet edebilmesine hem de güneş ışınlarının altında mayışarak keyif yapmanıza olanak sağlar.

Pencere dibinde oluşturulacak bir oturma köşesi evinizi tamamen değiştirebilir. Burda dikkat edilmesi gereken nokta, oturma köşesinin cama yakın olmasıdır. Bu oturma köşesinin diğer bir avantajı da depolama alanı yaratmasıdır.

Tüm oturma köşesi dekorasyonlarında mutlaka bir tablo veya aile fotoğrafınızın bulunduğu çerçeve bulundurun. Bu köşenize olumlu bir hava katacaktır.

Sizler için beğendiğimiz kitap okuma köşesi dekorasyonu inceleyin ve görüşlerinizi yazın 🙂

 

Bir önceki yazımız olan Küçük evler için dekorasyon çözümleri başlıklı makalemizde küçük ev dekorasyonu, küçük ev dekorasyonu fikirleri ve küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ