Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Zevklerin ve tercihlerin yavaş yavaş ortaya çıktığı gelişim çağındaki gençler için özel olarak hazırlanmış birçok dekorasyon ürünü bulunuyor. Genç odası dekorasyonu son zamanların trend dekorasyon konularının başında geliyor. Genç odası dekorasyonu nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir veya yeni trend renk ve eşyalar nelerdir gibi birçok konuda iç mimarlardan farklı öneriler sunuluyor.

Ona ait olduğunu hissettirin!

Genç odası dekorasyonu yapılırken öncelikli olan çocuğun zevkinin de ortaya konmasıdır. Kimse mutsuz hissedeceği veya kendi tercihi olmayan bir ortamda fazla zaman geçiremez. Bu nedenle genç odası dekorasyonunun çıkış noktası o odanın sahibidir. Zevkler ve tercihler ortaya konulur, günlük trendler ile bir karma meydana getirilmeye çalışılır. Eşyalarda köklü bir değişim yapmadan küçük değişiklikler ile dekorasyona renk katmak istiyor iseniz, abajur, perde ve mobilyaların renginde değişikliğe gidebilirsiniz. Eski koyu mobilyaların daha neon renklere dönüştürülmesi son zamanların en büyük dekorasyon yeniliği denilebilir.

Küçük değişikler ile yeniliği yakalayın

Yavaş yavaş tam takım olan ürünlerden vazgeçilmeye başlandı. Bunun yerine birbirinden farklı ancak bir köşesinden birbiri ile uyumu yakalayan mobilyalar oldukça fazla popüler oldu. Özellikle eski mobilyaların canlı boyalar ile renklendirilmesi aynı şekilde zıt renkli objeleri ile birlikte kullanılması ne kadar alışılabilir bir fikir gibi gelmese de oldukça hoş bir dekorasyon tarzını ortaya çıkartıyor. Bu yıl renkli perdeler, desenli yastıklar ve düz nevresim takımları oldukça moda. Genç odası dekorasyonunda da bu ürünler ile odanın havasını değiştirebilirsiniz.

Dekorasyon sitelerinden fikir edinin

Genç odası dekorasyon fikirleri konusunda kendinize pek güvenmiyor ve yenilik yapmaya kalkıştığınızda kararsız kalıyorsanız mutlaka bu konuda uzman görüşü almalısınız. Aradığınız uzman görüşü oldukça kolay ulaşılabilen dekorasyon dergileri ve siteleri kadar size yakın. Gençlerin hayatındaki süregelen değişimi geriden izlemek yerine, odalarını dekore ederken onların düşüncelerine, tarzlarına ortak olabilirsiniz. Takip ettikleri ünlüler, hoşlandıkları renkler, sevdikleri desenler veya dinledikleri müzikler bunlar hakkında olan fikirleriniz ile genç odası dekorasyon fikirlerinizi birleştirerek muhteşem bir sonuç ortaya çıkartabilirsiniz.

Gözlemleyin ve değişime başlayın

Genç odası dekorasyonu örnekleri farklı tarzları ile göze çarpıyor. Son zamanların trendleri olan genç odası dekorasyonu ürünleri arasında spor- klasik tarzı bir arada sunan mobilyalar bulunuyor. Bunun dışında özellikle ışıklandırma için kullanılan abajur ve diğer aydınlatma ürünleri oldukça sık kullanılan parçalar oluyor. Rengarenk ve çarpıcı desenlere sahip sayısız yastık kullanmakta son zamanların en popüler dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor. Beyaz bu yılın en çok tercih edilen rengi oluyor. Bunun dışında parlayan renkler de tam zıttı olan renklerle yan yana yer alıyor. Genç odalarına da yetişkinlerdeki gibi asil tekstil ürünleri geliyor. Parlak saten, pamuk karışımı tek renk nevresim takımları, yatak örtüleri baskılı ürünlerin önüne geçiyor. Son olarak perdeler geçen yıl ki stor etkisinden kurtuluyor ve yerine farklı desenli fon perdeleri ile kendini destekleyen yine renkli tüllere bırakıyor.

Sürekli değişen istekleri ve tarzları ile bizleri şaşırtan gençlerin odaları için biraz çılgın düşünmek ve her şeyi akışına bırakmak gerek. Çünkü onlar öyle yapıyor!

Genç Odası Dekorasyon Resimleri için Tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Minimalist modern ev dekorasyonu örnekleri başlıklı makalemizde ev dekorasyonu, modern dekorasyon fikirleri ve modern ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar