Isınmada enerji tasarrufu sağlayan öneriler

Dünyamızda doğal kaynakların yavaş yavaş azalmasıyla beraber gün geçtikçe önemi artan enerji tasarrufu için alınan önlemler ön plana çıkmaya başladı. Çevreyi koruma adına atmosfere zarar vermeyen ürünlere ilgi artmaya başladı. Diğer yandan enerji tasarrufu sağlayan yenilenebilir enerji sistemleri de ilgi görmeye başladı. Evinizde enerji tasarrufu için neler yapabileceğiniz ile ilgili ve ekonomik ısınma yöntemleri ile ilgili önerilerimizi dikkate almanızı öneririz.
1-Özellikle gece uyurken sıcaklığın yüksek olması odadaki havanın kurumasına sebep olur. Oda sıcaklığını 10 derece düşürmeniz size enerji tasarrufu sağlar.

2-Yoğuşmalı kombi kullanımı yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar.

3-Güneş enerjisi gibi yenilenebilir sistemler tasarruf sağlar ve çevreyi kirletmez.

4-Kombi satın almadan önce düşük voltaj ile düşük su basıncı ve gaz basıncı ile çalışan kombileri almalısınız.

5-Evde kullandığınız kombi elektronik olmalı ve evdeki ısıyı bu şekilde kontrol etmelisiniz.

isinmada-enerji-tasarrufu-saglayan-oneriler

Bir önceki yazımız olan Alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı başlıklı makalemizde alldesign, ev dekorasyonu ve gelişen teknolojiler fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


  • ilan ver 17.01.2015

    bir belgeselde izlemiştim, binaya kurulan bir sistem güneşten elektrik depolayıp yılboyu bunu kullanıyordu, keşke bizim ülkemizdede olsa bu sistem, böylece hem ısınmada hem diğer enerji gereksiniminde büyk tasarruf sağlanabilir.

Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar