Köşe koltuk takımı alırken dikkat edin

Köşe koltuk takımı alırken dikkat edin

Salonunda alan sıkıntısı yaşayanlar az yer kaplaması ve modern bir gönüme sahip olması sebebiyle köşe koltuk takımlarını tercih ediyorlar. Köşe koltuk takımları salon dekorasyonunda bu açıdan düşünülürse çok önemli bir yere sahip. Hem modern hemde yer açısından size özgürlük sunuyor.

Köşe koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli şeyler bulunuyor. Öncelikle koltuğun rahat olmasına dikkat edin.

Koltuğunun iskeleti ve köşe dönüşleri iyi bir şekilde kaplanmış ve köşe kısımları iyi birleştirilmiş ve yapıştırılmış olmalıdır. Koltuğun üzerinde eğer desen var ise desendeki çizgilerin uyum içersinde olmasına dikkat edin.

Minderler yumuşak ve esnek olmalıdır. Temizlenmek istenildiğinde çıkarılabilecek ürünler yırtılmayacak bir üründen yapılmış olmalıdır. Koltuğun neresine oturursanız oturun hiçbir zaman denge bozulmamalıdır.

Diğer mobilyalar ile uyumuna dikkat edin. Kol ve kanatların konforlu olmasına dikkat edin. En önemliside kumaşın kalitesine dikkat edin.

Ve herşeyden önce alacağınız köşe koltuk takımının size uygun olduğuna dikkat edin.

Sizler için beğendiğimiz Köşe koltuk takımı modelleri inceleyin ve görüşlerinizi yazın 🙂

Bir önceki yazımız olan Beyaz salon dekorasyonu 2014 yılının modası başlıklı makalemizde Beyaz salon dekorasyonu, dekorasyon ve oturma odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar