Köşe Koltuk Takımı Salona Nasıl Yerleştirilmeli

Yepyeni mobilyalar ve takımlar 2015 yılının dekorasyon parçaları olarak çıkış yaptığı şu günlerde herkes bu muhteşem mobilyalardan en az bir tanesini evine almayı hayal ediyor. Bu hayali gerçekleştirenler için ise konumlandırma ve diğer eşyalar ile birlikte dekore etme uğraşı başlıyor.

2014 yılından bu yana en gözde koltuk takımlarından olan köşe koltuk takımları kullanım açısından son derece rahatlık sunan bir eşyadır. Köşe koltuk takımını mağazada zevkle seçmek oldukça kolaydır, ancak eve gelindiğinde istenilen odaya yerleştirme durumu ne yazık ki o kadar da kolay ve zevkli olmuyor. Standart ve kımıldama imkanı zor olan mobilyaları tercih ederken mutlaka konumlandırılacağı odanın ebatlarının ölçülmesi ve hesaplanması gerekir. Eğer doğru ebatlarda, doğru bir köşe koltuk takımı seçer iseniz keyifle kullanabilirsiniz. Köşe koltuk takımı salona nasıl yerleştirilmeli konusunda öncelikli olarak ölçünün alınması şarttır. Ayrıca köşe takımları L şeklinde olur bu nedenle özellikle yere kadar cam olan salonlarda koltuğun duracağı yerin iyi ayarlanması gerekir. Televizyon ile olan yönü ve yerleştirildiği yer nedeni ile diğer mobilyalarla olan yakınlığı bunlar son derece önemlidir. Köşe takımları genel olarak iki yönünde de cam ve kapı bulunmayan kör duvarların olduğu köşelere yerleştirilir. Bu sayede de diğer aydınlık ve giriş alanı daralmamış olur.

Köşe koltuk takımlarını küçük salonlarda ve oturma odalarında rahatlık ile kullanabilirsiniz. Eğer orta alanda bir boşluk oluşuyor ise puf veya bir, iki adet berjer ile takım desteklenebilir. Bu sayede bütünlük sağlanırken, ortadaki boşlukta yok olmuş olacaktır.

Köşe Koltuk Takımı Salona Nasıl Yerleştirilmeli

Bir önceki yazımız olan Ev dekorasyonunda renk seçimi başlıklı makalemizde Ev dekorasyonunda renk seçimi, ev dekorasyonunda renk seçimi forum ve ev dekorasyonunda renk seçimi nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar