Mobilya nasıl boyanır?

Mobilya nasıl boyanır

Eskiyen mobilyalarını atmak istemeyen insanlar, bunları yeniden değerlendirmek isterler. Ancak bunu nasıl yapacağını bir türlü bilmezler. Mobilyaların eskisinden güzel görünmesinin en iyi yollarından bir tanesi de boyamadır. Mobilya boyamaya hazırlanırken öncelikle varsa bütün çekmecelerin çıkartılması, mobilya daha öncesinden boyalı ya da cilalıysa düzgün bir şekilde zımpara yapılması gerekmektedir.

Zımparadan sonra mobilyanın tozu alınır, ince bir kat astar çekilir. Astar kuruduktan sonra tekrardan hafifçe zımpara yapılır. Tekrardan tozu alınan mobilyaya asıl boya dikkatlice sürülür. Boyanın ve mobilyanın rengine bağlı olarak tek kat boya yetebileceği gibi bazen iki ya da üç kat boya kullanılması da gerekebilmektedir. Ardından kurumaya bırakılan mobilya, kullanıma hazır hale gelir.

Bir önceki yazımız olan Evinizi kendinize göre kişiselleştirin başlıklı makalemizde dekorasyon, ev dekorasyonu ve evde yaşam alanı oluşturmak hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


  • canlı tv izle 26.02.2014

    güzel makale olmuş yalnız herkezin yapacağı bir iş değil mobilya boyası işi ehline bırakmak daha mantıklı

  • Motorlu Perde 13.11.2014

    Boya sonrası yeni gibi oluyor resmen, boşa kenara atmak yerine boyamak lazım. Ahşap perdeler için de sprey boyalar var, iyi sonuç veriyor ve yeni gibi oluyor.

Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar