29 Aralık 2014

Mükemmel abajur seçimleri için ipuçları

Dikkati abajura çekmek istiyorsanız daha canlı renkler kullanın. Daha belirsiz bir seçim için soft renkleri tercih etmenizde fayda var.

Mükemmel abajur seçimleri için ipuçları

abajur modelleri

Evimizin aydınlatma seçeneklerinden olan abajur yapay ışık kaynakları evimize farklı yerlerinde güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Abajur seçimi yapılırken seçeceğiniz aydınlatmalarla odaya spor ya da klasik bir hava katabilir, aydınlık soluk bir hava katmak sizin zevk ve tercihinize göre. Abajur seçerken önemli ipuçlarına bir göz atalım.

*Tabanınıza uygun bir abajur seçmelisiniz. Mobilyalarınıza uygun bir abajur seçerken abajurunuzun yer alacağı tabanla bir bütün olarak görmelisiniz. Abajuru kullanacağınız odada odanızda diğer renkleri vurgulayacak bir abajur seçin . Abajur seçerken renk seçiminde odadaki eşya mobilyaları bir bütün olarak görüp düşünüp almanız gerekir. Dikkati abajura çekmek istiyorsanız daha canlı renkler kullanın. Daha belirsiz bir seçim için soft renkleri tercih etmenizde fayda var. Şayet odanız küçükse o boyuta uygun tercihinizi yapmalısınız. Evinizdeki abajurun faaliyeti olmak zorunda değil . Bunların yanında gölge derinliği veya ışığı yaymak da tercihiniz olabilir. Yüksek bir aydınlatma için beyaz ampul kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Kolye tipi abajurları yeni neslin en çok tercih ettiği model kolye abajurlar. Nerde kullanılırsa kullanılsın harika görünüyor. Baskılı ve dinamik renklerin bir arada olduğu kolye abajurlar tercihler arasında. Retrolar yine moda oldu. Yemek masasının üzerine bir kolye abajur mükemmel duruyor. Fark yaratan abajurlar seçiminiz olsun. Sıra dışı abajurlar evinizin farkını yaratacak. Modern evinizin güzelliklerini yansıtın. Odanızın aydınlatma için kullanacağınız seçim önemli spotlar mı, abajur mu, avize mi? hepsinden aynı anda faydalanamazsınız çünkü.. Şu abajur seçeneklerini değerlendirin. Davul, silindir, epik veya çanta tipi…

Bir önceki yazımız olan Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde dekorasyon, ev dekorasyonu ve mobilya seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ