16 Şubat 2015

Renkli Duvar Kağıtları Modelleri

Ev dekorasyonu oldukça zevkli ve aslında yorucu bir iştir. Kullanılan eşyalar, objeler zamanla değişir ve Renkli Duvar Kağıtları Modelleri tercih edilebilir.

Renkli Duvar Kağıtları Modelleri

Ev dekorasyonu oldukça zevkli ve aslında yorucu bir iştir. Kullanılan eşyalar, objeler zamanla değişir ve farklı modellere yerini bırakır. En kalıcı ve tüm dekorasyonu destekleyen ürün ise odanın zemin, tavan ve duvar dekorasyonudur. Tavanlarda kullanılan spot ışıklar, tabandaki parke ve en son olarak duvarda boya veya duvar kağıdı seçimi son derece önemlidir.

Duvara uygulanacak rengin evin dekorasyonunu tamamlaması için uygun renk ve desenlere sahip olması gerekir. Tabanda kullanılan parkeler duvar rengine yakın olması büyük bir bütünlük sağlar. duvarların boyanması yerine kullanılabilecek en ekili ürün ise renkli duvar kağıdı modelleri olmaktadır. 1980’lerin vazgeçilmezi olan duvar kağıtları, o dönemlere nazaran daha renkli duvar kağıdı modellerine yerine bırakmıştır. Renkli ev duvar kağıtları neredeyse her odada hatta banyolarda bile sıklıkla kullanılmaktadır. Kabartmalı, taş desenli duvar kağıtları son yılların en öne çıkan modellerindendir. Yatak odası duvar kağıdı modelleri genel olarak soft renklerden oluşmaktadır. İçerisinde ışıltı bulunan modeller yatak odası ve salonlarda kullanılmaktadır. Genç odası duvar kağıtları çocukların rüyalarını süsleyen çizgi film kahramanları ve cıvıl cıvıl renklerde ortaya çıkıyor. Duvar kağıdı kaplamak kolay gibi görünen ancak püf noktaları olan bir iştir. Kalite kalite farklılaşan duvar kağıtlarının kaplama yöntemi genel olarak aynıdır. Duvar kağıdı kaplarken bilinmesi gerekenler arasında duvar kağıtlarının desenlerinin mutlaka eşleştirilmesidir. Duvar kağıtları enlerine ve boylarına göre farklılık gösterebilir. Ev duvar kağıdı nasıl yapıştırılır, hangi yapıştırıcıyı kullanmalıyım gibi soruların mutlaka kağıt alırken satıcıya sorulması gerekir. Özel duvar kağıdı tutkalı ile duvara yapıştırılan duvar kağıtları, öncelikli olarak ölçülmeli ve buna göre kesilmelidir. Duvara göre kesilen duvar kağıdı ters olarak yere serilir ve tüm arka bölüme özel tutkal fırça ile sürülür. Yaklaşık beş dakika kadar tutkalın kağıdı yumuşatması ve içine çekmesi beklenir. Daha sonra duvarda belirlenen noktaya kaldırılmadan yapıştırılır. En kolay yapıştırma yöntemi ise duvar kağıdını iki kişi ile yapıştırmak ve bekleme süresinde arka bölümü yapışkan kısımlar birbirin üstüne gelecek şekilde katlamaktır. Bu şekilde hem kolay kaldırabilme ve taşıyabilme imkanı elde edilir. Yapıştırma sonrasında yumuşak bir cisimle üzerinden geçilir. Amaç arada hava kabarcığının kalmamasını sağlamaktır.

Duvar kağıdı fiyatları oldukça makul fiyatlardan oluşmaktadır fakat özel kadife desenli, altın yaldızlı duvar kağıtları da bulunmaktadır. Bu tür duvar kağıtları fiyatları lüks kategorisine göre fiyatlandırılır. Standart bir duvar kağıdı son derece hesaplı bir dekorasyon ürünü olabilmektedir. Dekorasyon yaparken, duvar kağıdını mobilya ile uyumlu seçmek muhteşem bir görüntü elde etmenin en kolay ve hesaplı yoludur.

Renkli Duvar Kağıtları Modelleri için Tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Antibakteriyel duvar kağıtları çocuklarımız için daha güvenli başlıklı makalemizde antibakteriyel duvar kağıtları, bebek odası dekorasyonu ve çoçuk odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ