Romantik bir yemek sofrası hazırlamak

Romantik yemek sofrası hazırlamadan önce size ilham olabilecek önerilerimizi dinlemek isteyeceksiniz. Romantik bir yemek sofrasının beyaz masa örtüsüyle kaplı olması gerektiğini düşünüyorum. Çiçekli veya kalpli peçeteler ile sofradaki aşkı hareketlendirebilirsiniz.

Alkollü bir masa olacaksa eğer tarz şampanya bardakları kullanmalısınız. Yemek takımı olarak düz beyaz renkte kullanmalısınız. Desenli yemek takımları bu gece için kesinlikle uygun değil. Çatal bıçak takımları olarak ise klasik modelleri kullanın. Menü de mutlaka hafif yemekler olmalı. Ayrıca meyve olarak çileği unutmayın. Gecenin başlangıcını şampanya ve çilek tetikleyecektir. Ve en önemlisi ise kırmızı mum!

Daha eğlenceli bir sofra olmasını istiyorsanız eğer fazla alkol olmadan, enerjili yemek menüsüyle geceye hazırlanmalısınız. Çünkü alkol sizi zayıf düşürebilir. Renkli masa örtüsü kullanarak sofraya hareket sağlayabilirsiniz. Eğer mekan olarak terası seçtiyseniz yemek masası dekorasyonunda çiçeklere ve renkli aksesuarlar ile yine hareket sağlayabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise açık büfe bir sofra hazırlayarak partneriniz ile rahatça bir akşam geçirebilirsiniz. Sadece mum ışığında yenebilecek sofra ile de samimi bir hava oluşturabilirsiniz.

romantik-yemek-sofrasi

 

Bir önceki yazımız olan Evde su tasarrufu yapmak için öneriler başlıklı makalemizde ev düzeni, evde tasarruf ve sensörlü musluk hakkında bilgiler verilmektedir.
Bu yazıyı beğendin mi? Öyleyse paylaş, görüşlerin bizim için önemli.


  • teatox 23.01.2015

    Sevgilime onu özel hissettirebilecek bir yemek masası hazırlamak istiyordum . Bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim…

  • Orjin Krem Sipariş 2.02.2015

    Yaklaşan sevgililer günü için güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık.

Facebook’da Bizi takip edin!
Kategoriler
İlginizi Çekebilecek Yazılar