Bebek odası hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz?

520

Bebeği rahat ettirmek için her detay düşünülmeli ve bebek odasının olmazsa olmazı alt değişme komidini, emzirme koltuğu ve abajur unutulmamalı.

Bebek odası hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz?

Bebek odası dekorasyonu

Bebeğin dünyaya gelmesine yakın zamanlarda ebeveynleri bebek odası hazırlama telaşı başlar. Bebeği rahat ettirmek için her detay düşünülmeli ve bebek odasının olmazsa olmazı alt değişme komidini, emzirme koltuğu ve abajur unutulmamalı.

Bebek odasının mobilyalarını seçerken evin yeni misafirini düşünerek zarar vermeyen malzeme ve boyadan yapılmış olmasına dikket etmelisiniz. Bebeğe zarar verebilecek aksesuar ve mobilyaları tercih etmemelisiniz. Bebeğimiz büyüyeceği için yatağını tercih ederken alçalıp, yükselebilen modelleri tercih edin.

Nevresim, perde gibi tekstil ürünlerini tercih ederkende doğal malzeme ile yapılmış olmalarına dikkat edin. Özellikle made in china yazan ürünleri kesinlikle satın almayın.

Bebeğin hayal gücüne geliştirmeye yönelik oyuncaklar ve aksesuarlarla odayı süsleyebilirsiniz. Özellikle duvara asmalı oyuncakları tercih etmenizi öneririm. Bebeğin yatağının üzerine asılacak oyuncaklar çok eğlenceli olacaktır.
Sizler için beğendiğimiz bebek odası dekorasyonlarını inceleyin ve görüşlerinizi yazın 🙂

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bu dekorasyonlar çok hoş :))

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019