Ev dekorasyonu içerisinde kiler organizasyonu nasıl yapılır?

1.575

Ev dekorasyonumuzda kiler için ayrılan alanda kilerden en verimli şekilde yararlanmanın yollarını yazımızda bulacaksınız.

Ev dekorasyonu içerisinde kiler organizasyonu nasıl yapılır?

Ev dekorasyonu içerisinde kiler organizasyonu nasıl yapılır

Ev dekorasyonumuzda kiler için ayrılan alanda kilerden en verimli şekilde yararlanmanın yollarını yazımızda bulacaksınız.

Evlerde kilerin bulunduğu alanlar farklılık gösterebilir, kimi evde kiler için oda ayrılmışken kimi evlerde de sadece çekmecelerden ibarettir. Hatta bu işlevi görmesi açısından bazı evlerde sadece raflardan oluşan bir bölüm kiler olarak kullanılır. Bu kullanımın hiçbir önemi yoktur aslında doğru olan elimizdekinden en iyi nasıl verim alırız. Bunun cevabını bilmektir.

Öncelikle kilerin çevresinde bulunan malzemeleri dışarı alın ve tarihlerini kontrol edin. Bozulmuş ürünleri çöpe atmanızda yarar var. Daha sonra kiler alanını hijyenik hale getirmek için temizlemeniz gerekiyor.

Elektronik aletleri ve büyük mutfak aletlerini tepsilere yerleştirerek kilere yerleştirin. Tepsinin kullanımındaki amaç, kolayca dolabın içersinden çekip alabilmektir.

Masa örtüleri ve peçeteler için 2 çözüm var. Biri dolap kapağı üzerine yapacağınız askı aparatı diğeri ise fermuarlı şeffaf çantalar. Seçim size kalmış.

Kuru gıdalar için önereceğimiz tek çözüm şeffaf plastik hava geçirmeyen saklama kaplarıdır. Küçük bir alana sahipseniz saklama kaplarını üst üste yerleştirebilirsiniz. Konserve kavanozları ve cam şişeleri saklarken ise the wedge adı verilen plastik çubuklardan yararlanarak yatak bir biçimde üst üste dizmenizi sağlar.

Baharat grubunda ise kenarları yüksek bir tepsinin içinde baharat kavanozlarınızı organize edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan L tipi mutfak dekorasyonu örnekleri ve önerileri başlıklı makalemizde dekorasyon, ev dekorasyonu fikirleri ve l tipi mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. uçak bileti dedi ki:

    Sürekli kullanılan fakat bir türlü mutfakta uygun yer bulunamayan birçok araç gereç. Bunlar için yapılacak en güzel fikirler güzel olmuş

  2. mutfak dekoru dedi ki:

    oldukça işime yaradı makale için teşekkür ederim.

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019