Ev parfümünü kendiniz yapın

207

Her ne kadar pek çok farklı çeşit ev parfümü satışa sunulsa da insanlar kendi sevdikleri kokulara göre farklı tarzlarda ev parfümleri hazırlayabilirler.

Ev parfümünü kendiniz yapın

Ev parfümünü kendiniz yapın

Parfüm yalnızca insanların güzel kokmaları için üretilmiş birer madde değildir. Aynı zamanda evlerin de güzel kokmasına yarayan birçok parfüm markası günümüzde ünlü firmalar tarafından üretiliyor. Ev parfümü olarak bilinen bu parfümlerin birbirinden güzel kokusu da insanları cezp etmektedir. Her ne kadar pek çok farklı çeşit ev parfümü satışa sunulsa da insanlar kendi sevdikleri kokulara göre farklı tarzlarda ev parfümleri hazırlayabilirler.

Bunun için gerekli olan şeyler ise her yerde bulunabilecek gliserin, etil alkol ve sevilen bitkilerin yağları yeterli oluyor. 2 damla gliserin ve 100 ml etil alkol içerisinde bitki yağları ağırlığına göre 10 ya da 5 damla koyulabilir. Ardından da bu karışım koyu renkli bir şişenin içerisinde 1 gün bekletildikten sonra ev parfümü hazırlanmış olur.

Bir önceki yazımız olan Eski bavulları atmayın, değerlendirin başlıklı makalemizde dekorasyon, eski bavul değerlendirme ve eski bavullar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. çok iyi ya. el yapımı yumak mumlukta çok iyi fikirdi.

  2. betopan dedi ki:

    fotograflarla bi çalışma yaptıktan sonra altınada kendi yaptığım parfümü koydum 🙂 aromasını biraz fazla kaçırmışım kokusu ağır oldu ama bi dahakine daha tecrubeli olacağım kesin 🙂

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019