Evde renklerin etkin kullanımı

247

Renkler her ne kadar basit bir şekilde algılansa da pek çok konuda insanlara fayda sağladığı, yapılmış olan araştırmalarla ortaya konulmuştur.

Evde renklerin etkin kullanımı

Evde renklerin etkin kullanımı

Renkler her ne kadar basit bir şekilde algılansa da pek çok konuda insanlara fayda sağladığı, yapılmış olan araştırmalarla ortaya konulmuştur. Dolayısıyla renkleri etkin bir şekilde kullanmak, pek çok sorunu da ortadan kaldırabilmektedir. Mavi ve lacivert genel olarak sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Özellikle de yüksek tansiyonu olan kişilerin evlerinde mavi ve yeşil renge ağırlık vermeleri gerekir.

Kırmızı genel anlamda hareketliliği sağlayan bir renktir. Yatak odası gibi yerlerde bu renkten faydalanılabilinir. Sarı, zihinsel faaliyetlerin sorunsuz devam etmesi, güven sorununun ortadan kalkması için etkin bir renktir. Bu renklere evin içerisinde yer vermek demek bir yandan da evde çok rahat vakit geçirmek anlamına da gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Modern dekorasyonun ipuçları başlıklı makalemizde dekorasyon, dekorasyon fikirleri ve dekorasyon ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019