Evinizi geniş gösterecek dekorasyon önerileri

479

Artık evler daha küçük. Evinizi daha geniş gösterecek bazı dekorasyon önerilerimiz var. Bu ipuçları aynı zamanda size rahatlık ve konfor da sağlayacak.

Evinizi geniş gösterecek dekorasyon önerileri

Evinizi geniş gösterecek dekorasyon önerileri

 

Artık evler daha küçük. Evinizi daha geniş gösterecek bazı dekorasyon önerilerimiz var. Bu ipuçları aynı zamanda size rahatlık ve konfor da sağlayacak.

Katlanabilen ya da kaldırılabilen yatak

Yataklar evin en çok yer kaplayan eşyaları. Katlanabilir ya da ortadan kaldırılabilir yataklar küçük evleri büyük göstermek için belki de ilk uygulanması gereken dekorasyon önerimiz.

Duvarlara veda deyin

Odanızda duvar kullanmak yerine odayı bölen eşyalar kullanmak odadan daha çok yararlanmanızı sağlar. Ahşap bir eşya, dinlenme koltuğu ya da bir bitki odanızı bölmek için alternatif olabilir.

Daha çok ışık

Işık evi geniş göstermek için en önemli unsur. Bu yüzden neredeyse hiç bir perdeyi kapalı tutmayın. Perde yerine storlar mekanın bölünmesini de engelleyeceğinden evinizi daha geniş gösterir.

Çatı arasında uyumak iyi bir çözüm

Küçük evlerde çatı araları yatak odaları için harika bir alternatif olabilir. Böylece yatak odası ve yaşam alanı birbirinden kolaylıkla ayrılır.

Açık gardırop kullanın

Büyük gardıroplar hem çok yer kaplar hem de ağırdır. Kıyafetleriniz için rafları, açık askılıkları ve hasırdan kutuları kullanarak odanızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Raf kullanın

Kapalı dolaplar yerine çatal-kaşık ya da vazolarınız için raf kullanın. Bu evi hem daha düzenli gösterir, hem de blok bir mobilyadan daha fazla eve ferahlık katar.

Mobilya malzemeleri ve renkler konusunda sade olun

Dengeli renk seçimleri küçük evleri daha geniş gösterir. Açık renklerin küçük evler için en iyi alternatif olduğunu da hemen söyleyelim. Koyu renkler, ağır ve hantal mobilyalardan uzak durun.

Yerden tavana kitaplık

Küçük evlerde en minik alan bile çok değerli olabilir. Bu yüzden yerden tavana kadar olan kitaplar hem duvarlara etkileyici bir görüntü verir hem de çok kitap kaldırır.

Alçak mobilya kullanın

Özellikle bir asma katınız da varsa, tavan yüksekliğiniz iyice azalmış demektir. Bu yüzden yüksek olmayan mobilyalar her zaman evinizi daha geniş gösterir.

Merdiven altlarını mutlaka kullanın

Merdiven altları genelde kullanılmaz ama bu bir küçük evde asla yayılmaması gereken bir hata olur. Merdiven altlarını depo, dolap ve hatta yatak alanı olarak bile kullanabilirsiniz.

Mutfak tezgahını aynı zamanda yemek masası olarak kullanın

Eviniz geniş olmadığı için belki ayrı bir yemek bölümünüz de olmayacak. En güzel alternatif mutfak tezgahınıza yeni bir görev yüklemek. Şık bir mutfak tezgahı yaratırsanız rahatlıkla yemek masası olarak kullanabilirsiniz.

Renklendirin

Beyaz renkle kombinlenebilen canlı renkler eve bir hareket katar.

Kendiniz küçük dolaplar yapın

Evde bulduğunuz boş bir alana (mesela küvetin yanına) yapacağınız küçük raflar kişisel bakım eşyalarınızı saklamanıza ve düzenli görünmenize yardımcı olur.

Gizli çekmeceler kullanın

Mutfak eşyaları için çekmece kullanmak hem pratiktir hem de mekan tasarrufu sağlar.

Camlarınızı yüksek duvarlarınızı alçak tutun

Camların duvarlarla oranı evin iç dekorasyonunu ve alan derinliğini tamamen değiştirebilir. Bu yüzden az duvar, geniş camlar evi daha ferah, aydınlık ve geniş gösterir.

Her tarafta beyaz kullanın

Bilinen bir gerçek ki beyaz renk, mekanları geniş göstermek için en büyük yardımcı. Tek renk kullanımı sizi sadeleştirir aynı zamanda. Bu yüzden ev rengine karar verirken beyazı ilk alternatif olarak düşünün.

Kendi tarzınızı koyun

Profesyonel dekorasyon yardımı alsanız da mutlaka kendi tarzınızı evinize yansıtın.

Bir önceki yazımız olan Evinizi kendinize göre kişiselleştirin başlıklı makalemizde dekorasyon, ev dekorasyonu ve evde yaşam alanı oluşturmak hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. Tekzen Mobilya dedi ki:

    Evini yenileyecekler için güzel bir paylaşım olmuş admin ellerine sağlık başarılarının devamını diliyorum kolay gelsin.

  2. Enza Mobilya dedi ki:

    Evlerini geniş göstermek isteyen aileler için güzel bir paylaşım olmuş oldukça bilgi verici admin teşekkürler kolay gelsin.

  3. ÖZellikle kullanım alanı az olan Evlerde eşya yerleşimi çok önemli. Doğru yerleştirildiğinde daracık yerler kocaman alanlara dönüşebiliyor.

  4. ses bariyeri dedi ki:

    evımı yenılemeyı dusunuyorum oldukca guzel bır consept olmus tskler.

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019