Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır

1.295

Küçük mutfak dekorasyonu bol dolaplı ve geniş alan yaratma üzerine kurulan bir dekorasyondur. Küçük mutfak çözümlerinin vazgeçilmez parçası olan gizli dolaplar ve raflar en kurtarıcı üründür.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Evin en sık kullanılan bölümüdür mutfaklar. En geniş ve en ferah olması istenen, ev alırken veya kiralarken en dikkat edilen mutfaklar küçük olması halinde hareket zorluğu ve farklı sıkıntılar yaratabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken ise mutfağı daha kullanışlı hale getirmenin yanı sıra vakit geçirirken keyif almayı sağlamaktır.

Küçük mutfak dekorasyonu bol dolaplı ve geniş alan yaratma üzerine kurulan bir dekorasyondur. Küçük mutfak çözümlerinin vazgeçilmez parçası olan gizli dolaplar ve raflar en kurtarıcı üründür. Her kullanışsız alanın dolap haline dönüştürmek en etkili çözüm olacaktır. Küçük mutfak dekorasyon örnekleri arasında en sık kullanılan renkler açık tonlardır. Beyaz, krem, gri gibi renkler ile alan daha geniş gösterilebilmektedir. Küçük mutfaklarda aydınlatmanın da son derece önemi vardır. Az ışık alan ve dar olan mutfaklarda sıkıcı bir hava meydana gelir. Bu da günün çoğu saatini mutfakta geçiren bayanlar için olumsuz bir durum yaratır. İyi bir aydınlatma için açık renk perdelerin yanı sıra iyi bir aydınlatma şarttır. Beyaz ışık kullanmak etkili bir çözüm olacaktır. Duvarlarda kullanılan boya veya duvar kağıdı da aynı şekilde açık tonlarda olması daha ferah bir ortam olmasını sağlayacaktır. Dar mutfak modelleri için dönen mutfaklar ve aynı şekilde cam önünün tezgah olarak kullanılması faydalı olacaktır. Boş duvarlara küçük raflar konulması küçük eşyalar için hem gösterişli, hem de kullanışlı bir çözüm olacaktır. Zemininde aynı şekilde açık renkli bir ürün ile kaplanması gerekmektedir. Katlanır masalar mutfağın yemek sonrasında ve öncesinde kullanımının rahat olmasını sağlayacaktır. Mutfakta balkon bulunuyor ise bu bölümü mutfağa dahil etmek rahatlık sağlayacaktır. Eğer bu mümkün değil ise, balkonun kapatılması ve bu bölüme dolaplar yerleştirmesi de rahatlık sunacaktır. Buzdolabının veya yemek masasının bu bölüme alınması alanın genişlemesini ve yemek yaparken bayanlara büyük kolaylık sağlaması için etkili bir çözümdür.

Küçük mutfak modelleri ve fiyatları seçilen ürünün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Mutfak dekorasyon fiyatları için birçok ürün grubunun değerlendirilmesi ve daha sonra hizmet alınması ekonomik olacaktır. Küçük mutfaklar için en etkili çözüm açık renklerde dekorasyon yaparken, renkli ve sevilen objeler ile mutfağa renk katmak olabilir. Masanın üzerinde yer alan tuzluklar, raflarda bulunan renkli kapaklı kavanozlar, cam önlerindeki rengarenk çiçekler mutfağa renk katacaktır. Yemek hazırlarken rahatlatıcı bir müzik dinlemek veya televizyon izlemek için duvara monte edilebilen televizyonları kullanabilirsiniz.

Küçük mutfak dekorasyonu örnekleri için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Modern T şekilli mutfak dekorasyonu başlıklı makalemizde kitchen cupboards, kitchen decor ve kitchen design hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019