Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

273

Mobilya seçimlerinde öncelikle evinizin büyüklüğüne uygun olan mobilyaları tercih etmelisiniz. Küçük bir eviniz varsa çok büyük ve hantal parçalar alarak evinizde güzel bir dekorasyon yapamazsınız.

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya seçimlerinde öncelikle evinizin büyüklüğüne uygun olan mobilyaları tercih etmelisiniz. Küçük bir eviniz varsa çok büyük ve hantal parçalar alarak evinizde güzel bir dekorasyon yapamazsınız. Bu yüzden mobilyalarınızın büyüklüğü de aslında evinizin büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Ev dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan birisi mobilya seçiminde yapılan yanlışlıklardır. Mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise, kullanışlı olmasıdır.

Eğer çok misafir ağırlıyor iseniz ve kalabalık bir aileniz varsa evinize yatılı misafirin çok gelebileceğini unutmamalı ve mobilya seçimlerinizde bunları da göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Mobilya seçiminde eğer eviniz küçükse içi açılabilen yatak olabilen ve kasası olan mobilya ve koltukları tercih etmeniz uygun olacaktır. Evde fazla eşya olması evinizin dekorasyonunun çok güzel olduğunu göstermez. Tam tersine çok fazla eşya evinizi kalabalık gösterecek ve kötü bir görünüme yol açacaktır. Bu yüzden az ve öz eşya kullanmaya dikkat etmelisiniz. Çok fazla dekorasyon amacı ile biblo vs. kullanmamalı daha çok evin tarzına uygun yeteri kadar sade bir dekorasyon yapmalısınız.

Mobilya seçimlerinizde ayrıca seçtiğiniz mobilyalarınızın modelinin, renginin ve tarzlarının birbiri ile uyumlu olup olmadığına dikkat ederek seçimlerinizi yapmalısınız. Mobilya seçimleriniz aslında hayatınızı kolaylaştırmak için kendinize yapacağınız iyiliklerdendir. Bunun için ne kadar çok eşyanız olduğuna ve nasıl mobilyaların ve dolapların eşyalarınızı toplayabileceğini tam anlamıyla düşünüp öyle karar vermelisiniz. Mobilya seçimlerinizde ayrıca temizlenmesinin kolay olması ve kir tutmaması da oldukça önemlidir. Modern mobilyaların yanında saray tarzı mobilyalar ve klasik mobilyalar da son yılların vazgeçilemeyen mobilya modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle de fazla delikli ve tırtıklı mobilyaların temizlenmesinin zor ve zaman alıcı olduğunu unutmamalı ve seçimlerinizi bunları göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Eskiyen eşyalar üzerinde yapılabilecek yenilikler başlıklı makalemizde ev dekorasyonu, mobilya boyama ve mobilya yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. damar fm dedi ki:

    merhaba,
    hizmetleriniz çok güzel teşekkürler.

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019