Yatak odanızda kullanabileceğiniz kalpli süsler

352

Yatak odanızda kullanabileceğiniz kalp şeklinde asma süslerin nasıl yapılacağını konumuzda bulabilirsiniz.

Yatak odanızda kullanabileceğiniz kalpli süsler

Yatak odanızda kullanabileceğiniz kalpli süsler

Yatak odanızda kullanabileceğiniz kalp şeklinde asma süslerin nasıl yapılacağını konumuzda bulabilirsiniz. Evinizde diğer kendin yap projelerinden artan kumaş parçaları, kurdele gibi malzemeler varsa kalp süsleri yapmanız çok basit.

Gerekli Malzemeler;

  • Gazete kağıdı
  • Kumaş
  • Kurdele
  • Dolgu Malzemesi

Nasıl Yapılır;

  1. Gazete kağıdının üzerine yüksekliği 15cm yi geçmeyecek bir kalp çizin. Çizilen desenin üzerine kumaşı yerleştirin ve 2 adet kalp deseni kesin.
  2. Kurdeleyi 20cm – 30cm arası bir şey kesip ilmek oluşturmak için ikiye katlayın. Oluşturulan ilmekten sarkan kurdeleleri kalp için hazırlanan kumaşa göre ölçün, iki yanına da simetrik olmalı. İğneyle tutturun. Diğer kalp şeklindeki kumaşı da aynı şekilde yapın.
  3. Kalp desenini, kumaşın diğer tarafını çevirerek ve 1 cm’lik dikiş payı bırakarak makine ile dikin ama kalbin uç noktasına doğru 6 cm’lik bir kısmı içini doldurabilmek için açık bırakmanız gerekiyor. Diktiğiniz kalpli kumaşın düz kısmını çevirin ve dolgu malzemesi ile içini doldurun. Ardından düzgün bir görünüm için açık kalan kısmı gizli dikiş tekniği ile dikerek kapatın.

İşte yatak odanızda kullanabileceğiniz çok basit kalp şeklinde süsler ortaya çıktı bile..

Bir önceki yazımız olan Sevgililer günü için manikür nasıl yapılmalı başlıklı makalemizde 14 şubat sevgililer günü, manikür ve nailart hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019