Yumurta kabuklarından tabak nasıl yapılır

231

Yumurta kabuğu günümüzde evlerde geri dönüşüm adı altında bitki gelişiminde kullanılabiliyor. Bu yol ile hem tasarruf ediliyor hemde farklı çalışmalar ile ilgi çekici tasarımlar oluşturulabiliyor.

Yumurta kabuklarından tabak nasıl yapılır

Yumurta kabuğu günümüzde evlerde geri dönüşüm adı altında bitki gelişiminde kullanılabiliyor. Bu yol ile hem tasarruf ediliyor hemde farklı çalışmalar ile ilgi çekici tasarımlar oluşturulabiliyor. Yumurta kabuğunun bitki gelişiminde kullanılmasının nedeni ise kabukların kalsiyum kaynağı olmasından dolayıdır. Ancak sadece bununla kalmıyor yapabilecekleriniz. Yumurta kabuklarından tabak yapabilirsiniz.

Kullanılacak Malzemeler:

Yumurta kabuğu
Ahşap tabak
Sprey boya
Fırça
Vernik
Yapıştırıcı

Yumurta kabuklarından tabak nasıl yapılır?

Kullanacağınız ahşap tabağı sprey boya ile boyadıktan sonra kuruması için bekleyin. Kullanılacak boya koyu renklerde olursa daha güzel görünüm elde edilebilir. Yumurta kabuklarını irili ufaklı parçalar haline getirin. Tabağın ortasına yapıştırıcı sürün ve tabağın her tarafına dağıtın. Kabukları tabağa düzenli olarak yapıştırmaya başlayın. Bu işlem bittikten sonra 2 kat vernik çekin. Bu zahmetli işlemlerden sonra masanızda süs olarak kullanabileceğiniz şık bir tasarım ile serginizi yapabilirsiniz.

yumurta-kabugundan-tabak-yapimi

Bir önceki yazımız olan Çatal kaşıktan heykel yapımı başlıklı makalemizde ev dekorasyonu için fikirler, kendin yap ve yaratıcı fikirler hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. lw6090 dedi ki:

    oldukça yaratıcı bir fikirmiş herkesinde denemenisini isterim

hayalinizdekidekorasyon.com | 2014 - 2019